KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197306
nr 1619 7306
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, "brännvinsflaska och glas". Olja på pannå, 33x23 cm, yttermått inklusive ram: 47x38 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 13 maj 2024
kl 18:08:56
100 kr
150 kr
250 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
700 kr
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
900 kr
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson